• Eesti
  • English
  • Русский
  • Saksa
Võta ühendust: +372 62 66 888
Helista mobiilile: +372 530 66 888
Broneeri aeg

Laserravi

Laserseadmeid on meditsiinis kasutatud juba paarkümmend aastat. Hambaravis on laserit peamiselt pehmete kudede raviks ( limaskest, igemed ) ja infektsioonide raviks. Viimase 15 aasta jooksul on väga kiiresti arendatud selliseid laserseadmeid, millega on vōimalik ravida ja opereerida hambaid ja teda ümbritsevaid kõvasid kudesid.
Paljudel Eesti hambaarstidel on juba olemas pehmete kudede laser.Samas kõvakudede laser on vähem levinud. Vähe on neid seetōttu, et seade on kallis ka selle kasutamine vajab eriväljaōpet.

Meie kontseptsioon on olla innovaatiline. Traditsiooniline hambaravi "puurimise" teel jääb kauaks kasutusele.
Miks siis ikkagi laserit on vaja hammaste ravisse?
Laseriga kaariest ravides EI PUURITA HAMMAST. Tihti ei pea ka tuimestavat süsti tegema ( oleneb sellest, kui kaua on kaariesel lastud hammaste kudesid kahjustada).
Kōvakudede laserseade töötab veemolekulide sisalduse " äratundmisel". Seetōttu on ka hammasetelt kaariese eemaldamine täpsemini teostatav.  Terve hambakoe ja kaariesest kahjustatud kudede veemolekulide sisaldus on kardinaalselt erinev. Tavalisel puurimisel hindab arst kaariese eemaldumist  visuaalselt. Laseriga ravides on laserkiir selektiivne ning ei eemalda tervet koestruktuuri ilma vajaduseta.
Laser steriliseerib kaviteedi ära-seega sekundaarse infektsiooni risk on olematu.
Puudub igasugune vibratsioon ja tüüpiline puurivilin.
Meie kliinikus on laserhambaravi eriarst Dr MSc Gaili Kauba, kellel magistrikraad laserhambaravis omandatud mainekas RWTH Aacheni Ülikoolis Saksamaal ja samuti omab EMDOLA diplomit (European Master degree in Oral Laser applications ).